RÁCHEL?

20. dubna 2011 v 23:48 | Mikuška |  Petr Muk

RÁCHEL?

Pokud si hudební dramaturg televizní reality show pro mladé zpěváky řekne, že pro jistého Petra Ševčíka bude oceánský song Ráchel to pravé, nejde to nijak zakázat - a také proč? Připomínka více než pětadvacet let starého hitu je zároveň důkazem jeho trvající atraktivity. Podobně si ostatně jedna z minulých účastnic vybrala Petrovo Tančíš sama, a nedopadlo to špatně, protože jí to šlo věřit: do teen věku už měla přece jen o pár let dál.
Tentokrát ovšem jinak sympatický mládenec ohlasem kultovní a ke zpívání opravdu těžkou předlohu pojal jako veselou pódiovou příhodu, navíc podivně zkrácenou a nedokonale intonovanou. Naštěstí se úchylný nápad s výměnou pro něj obtížně zpívatelného slova "hvězda" za mouchu na čele nekonal. Kapela k tomu zvolila syntíkovou retro aranž karaoke typu a zpěvákovo přiznání k úmyslné vyprázdněnosti původního obsahu dílo dokonalo. Díky oběma českým dámám v porotě, že to hned řekly nahlas.
Podobný osud ovšem už potkal mnohé jiné songy, viz třeba Cohenovo intimní Hallelujah, před časem v zahraničí také využité v talentové soutěži a dnes u nás k dispozici dokonce i jako moravská dechovka s děvuchami v lidových krojích. Nedává však smysl bránit v příštích možných úpravách, mohou být koneckonců zajímavým testem náhledu někoho jiného na výchozí písničku. V tomto případě jsme ale lepší důkaz Petrovy interpretační jedinečnosti - a našeho štěstí, že jsme si tuhle píseň se silným posláním směli užít v té správné době a v originálním podání - mohli těžko dostat…

Fotka Petr Muk

http://www.pokrok.eu/foto/petr_muk.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZdenekV ZdenekV | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 19:22 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama